Довершене его.

image description

Шріла Бгактівінода Тхакур каже:

rādhikā-dāsī jadi hoya abhimāna
śīghra-i mila-i taba gokula-kāna

«Якщо людина пишається можливістю бути слугою Шріматі Радгіки, тоді вона дуже швидко зможе досягти Враджендра-нандани з Ґокули».

Ваш чистий абгіман, тобто знання про себе поступово буде усвідомлюватися. Що ви будете про себе думати? «Я хочу стати слугою Шріматі Радгіки. Для зумовлених душ не так легко здобути це его - досконале его, не хибне его. Досконале его - це «я хочу стати слугою Шріматі Радгіки». Тоді ви природним чином досягнете шринґара-раси, подружніх стосунків між Шрі Радгою та Шрі Кришною. Тому Шріла Бгактівінода Тхакур пояснює у «Шрі Гарінама-чінтамані»:

«Великий відданий Шрі Ш’ямананда Прабгу спочатку не був готовий до сіддга-ручі, тобто до своїх постійних стосунків у відданості. На початку він більше тяжів до сакх’я-раси, настрою дружби. Але пізніше милістю Шрі Джіви Ґосваміпади він досягнув свого істинного становища в мадгур’я-расі».

Спочатку Шрі Ш’ямананда Прабгу практикував садгану в сакх’я-расі. Виконуючи настанови Джіви Ґосваміпади, він підмітав кунджу і знайшов там щиколоткові дзвіночки Шріматі Радгіки. Пізніше Шріматі Радгіка лишила знаки від цих дзвіночків на його чолі. Навіть у наші дні віддані зі Ш’ямананда Сампрадаї ставлять собі на лобі знак тілаки у вигляді дзвіночка Шріматі Радгіки на згадку про Ш’ямананду Прабгу.

Зумовлені душі цілковито обмануті маєю. Вони поняття не мають, хто такий Шрі Кришна, що таке душа і що означають усі інші речі. Шріла Бгактівінода Тхакур пояснює це у «Шрі Гарінама-чінтамані»:

jaḍa-baddha-jīva bhuli nija siddha-sattva
jaḍa abhimāne haya jaḍa-dehe matta
tabe yadi kṛṣṇa-līlā kariyā śravaṇa
lobha haya pāibāre nija siddha-dhana
tabe bhāva-tattva-smṛti anukṣaṇa kare
bhāva yata bāḍe tāra bhrānti tata hare
Jaḍa-baddha-jīva bhuli nija siddha-sattva

«Зумовлена душа повністю забуває свою істинну сутність і натомість мимовільно занурюється в потреби свого грубого тіла. Зараз ми цілковито поглинуті своїм грубим тілом».

У нас є тілесне ототожнення, яке полягає в тому, що ми думаємо: «я чоловік», «я жінка», «я індієць», «я американець» тощо. Однак коли ми почуємо гарі-катху, в серце увійде певна жадібність - лобга гайа паібаре ніджа сіддга-дгана. В серці відданого з’явиться досконала жадібність: «О, я обов’язково мушу досягти шринґара-раси, мадгур’я-раси, настрою подружнього кохання!»

На стадії асакті прокинеться жадібне прагнення стати слугою Шріматі Радгіки. Шріла Вішванатха Чакраварті Тхакур дуже зрозуміло пояснив метод, завдяки якому ця досконала жадібність прийде.

Відданий має дотримуватися шістдесяти чотирьох складових бгакті. Це зокрема й адау-гуру-пада-ашрая (прийняття притулку біля лотосових стіп істинного духовного вчителя), дікша (посвята), шікша (прийняття настанов), вішрамбгена-ґуру-сева (близьке служіння духовному вчителеві) тощо. В такий спосіб садгака щодня слухає гарі-катху й постійно повторює святі імена.